PARAPETY

 

Copyright by Gowmat

Parapety wewnętrzne

 

Konglomerat marmurowy

 
Konglomerat marmurowy jest produktem przemysłowym wynikajacym z kombinacji 95% marmuru naturalnego oraz 5% żywicy poliestrowej w charakterze łącznika. Produkt końcowy posiada parametry przewyższające kamień naturalny wchodzący w jego skład. Do tego dochodzą zalety jakie daje produkcja przemysłowa w sensie kontroli, jednolitości koloru i jakości: niska nasiąkliwość, wysoka odporność na ścieranie i ściskanie.
Wytrzymałość konglomeratu na zginanie jest dużo wyższa od GRANITU. Jednolita struktura zapewnia 100% możliwość renowacji po dodatkowym polerowaniu.
Standartowe wykończenie elementów zawiera wypolerowaną powierzchnię, fazowany brzeg oraz zaokrąglone narożniki.
Konglomerat posiada Atest PZH/HK/B/1

PCV komorowe

 
Są to standardowe parapety w pakiecie. Dzięki najszerszej na rynku palecie oklein doskonale komponuje się ze wszystkimi rodzajami i kolorami oklein. Rdzeń wykonany z wysoko udarowego polichlorku winylu, laminowany wysokiej jakości okleinami PVC i laminatami CPL, zabezpieczony do transportu i montażu folią ochronną.

Parapety z postformingu

 
Zbudowane z płyty wiórowej pokrytej w technice postformingu laminatem HPL, dzięki laminatowi HPL odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych, maksymalna długość 4100 mm dla parapetów matowych i 3040 mm dla parapetów z połyskiem, na boki parapetu po przycięciu na żądany wymiar należy nakleić zakończenia uniwersalne ZWP 420, lekkie zabrudzenia można usuwać za pomocą wilgotnej szmatki, mocniejsze za pomocą spirytusu lub rozpuszczalnika organicznego (acetonu), należy zwrócić uwagę, że w przypadku zarysowania na laminacie z połyskiem rysy są bardziej widoczne niż na laminacie matowym, dlatego też należy unikać montażu parapetów z połyskiem w miejscach narażonych na silne ścieranie.

Parapety zewnętrzne

 
 
Parapety zewnętrzne stalowe- przeznaczone do montażu z oknami PCV, drewnianymi i aluminiowymi. Dobra jakość w przystępnej cenie. Estetyczne i trwałe (odporne na wpływ warunków atmosferycznych). Dobrze zamontowane chronią elewację budynków i odprowadzają wodę. Odporne na wilgoć, zaplamienie, niepalne, odporne na chemikalia i środki czystości stosowane w domu.
Parapety zewnętrzne aluminiowe- Przeznaczone do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium. Dwie techniki wykonania - tłoczone lub zimno gięte. Estetyczne i trwałe (bardzo odporne na wpływ warunków atmosferycznych). Prawidłowo zamontowane dobrze chronią elewację budynków i odprowadzają wodę.

PARAPETY  inspiracja dla wnętrz